S bazénem se dá v létě užít spousta radosti, ale také starostí. Abyste se mohli celé léto komfortně a hlavně bezpečně koupat, je důležité udržovat vodu v perfektním stavu. To však neznamená pouze připojit pískový filtr a občas vzít síťkou napadané listí a větvičky, ale také udržovat vodu prostou nežádoucích mikrobů. Navíc je nutné, aby měla to správné pH. V opačném případě se můžete připravit na následky v podobě zarudlé kůží, případně očních spojivek.
Chemické prostředky
Zbavit vodu nebezpečných bakterií a cizopasníků dnes naštěstí není nic složitého. Bohatě postačí, když budete používat dezinfekci na bázi chlóru. V České republice se jedná o nejpoužívanější přípravek, který se dává do vody nejen v soukromých zahradních bazénech, ale také na krytých i otevřených veřejných koupalištích. Koneckonců, chlórem je standardně opatřena i pitná voda. I co se týče udržování správného pH vody, nemusíte kdovíjak dlouho bádat. Běžně se dnes dají pořídit přípravky, které dokáží udržet vodu na správných hodnotách (6,8 – 7,2). pH vody zjistíte poměrně snadno, pomocí jednoduchého testeru. Jedno použití však nestačí. Je nutné testovat vodu v pravidelných intervalech a podle naměřených výsledků ji pak případně upravit. To se dělá ještě před prvním použitím bazénu. I v letní sezóně byste však měli jednou za čas pro jistotu pH změřit.
Garáž nebo domek
Pro správný chod bazénu je však nutné mít více než jen pár chemikálií. Krom výše zmíněné síťky na nečistoty a filtru je dobré mít i plachtu na zazimování a majitelé velkých bazénů by si měli pořídit i speciální vysavač na čištění bazénové plochy. Všechny tyto věci je vhodné mít na jednom místě. Někdy k tomu stačí garáž, ale pokud tu už máte nacpanou k prasknutí, můžete si levně koupit zahradní domek. Dřevěné typy jsou nejen praktické, ale také mohou působit i dekorativně. V případě větší konstrukce si navíc z domku můžete udělat i menší dílnu .