Zařizujeme dětský pokojíček

V první řadě vybereme v našem domě či bytě vhodnou místnost. K malým dětem by rodiče měli mít blízko, starší mohou obývat pokoj vzdálenější. Hlavně by mělo jít o místo co nejklidnější. Dál od ruchu z ulice nebo společných chodeb. Také by měl být světlý, s dostatkem světla denního. Dále je na řadě malování. A pak doplníme hezký nábytek, doplňky a hračky. Toto vybavení vybíráme samozřejmě s přihlédnutím k věku a vkusu budoucích obyvatel pokoje. Nezapomínáme nakupovat jen v ověřených, specializovaných obchodech https://www.chytraliska.cz/kategorie/detska-kresilka/, kde nabízí kvalitní a zdravotně nezávadné zboží!
hvězdičky na zdi
Zní to celkem jednoduše. Ale někdy dá tento úkol rodičům dost „zabrat“. A to po stránce organizační, fyzické a samozřejmě finanční. Přinášíme pár tipů, na co se zaměřit, aby to dopadlo co nejlépe!

Barevnost a světlo
Barvy pomáhají vytvářet v pokoji atmosféru a často ovlivňují naši náladu. Pro nejmenší miminka je nejlepší bílá klasika nebo světlé barevné odstíny. Pokojíček zatím využívají jen jako ložnici. Větší děti si zde také hrají a pak se zde učí. Na barevnosti můžeme přidat. Dětsky hravě působí například, když stěny vymalujeme různými barvami. Děti mají rády také různé malby na stěnách. Tyto malby, ale také třeba obrázky nebo plakáty přizpůsobíme jejich vkusu a zálibám (pohádky, filmy, sport, auta, příroda apod.). Větší necháme pomáhat s výběrem barev i výzdobu!

Velikost a tvary
Když zařizujeme dětský pokoj, zkusíme se zde rozhlédnout dětskýma očima. Vše je třeba přizpůsobit výšce dětí. Děti musí na všechny důležité věci a zařízení dobře a bezpečně dosáhnout. Jde hlavně o poličky, šuplíky, knihovny, pracovní stoly, židle a také vypínače světel (hlavně těch u postele!). Nábytek je vhodný ve světlých barevných odstínech. Pozor na ostré hrany a rohy! Vhodné a praktické jsou kousky, které s obyvateli pokoje „rostou“. Doplňky volíme podle vkusu dětí. Mohou mít třeba tvar pohádkových postav.
koníček v pokojíčku

Kreativní prvky
Do dětského pokoje pustíme také trochu dětské fantazie a dobrodružství. Děti s oblibou při hře vytváří různé imaginární světy. Může pomoci vhodné vybavení (například „domečky“, stany, závěsy, sítě nebo velké polštáře). Atmosféru může vyladit také měnící se osvětlení. Vyhneme se ale vytváření temných koutů!