Je důležité si vlastně říci, co to znamená, žít zdravě. Je to doopravdy pouze fráze, která skrývá ono ovoce a zeleninu, která z nějakého důvodu má být v domácnostech, hlavně u dětí, neoblíbená, i když jsou to především rodiče, kteří si pod pojmem zelenina představí tak maximálně rajčatový salát a tu hnusnou polívku ze školy. Žít zdravě neznamená pouze zaměřeně na sebe, ale také na ostatní, neboť právě s nimi sdílíme náš svět, o který je, ač je to pro některé velkou překážkou, je třeba se starat.
Recyklace nezná mezí
Především recyklace, ať už plastů nebo papíru, je a bude čím dál větším tématem. Lidé se sice pomalu recyklovat učí, stále je to ale jen takové náhodné házení papíru s vírou toho, že se teda konečně trefíme. Není to jenom starost o planetu a o nějaké abstraktno, které s námi nic neudělá, ale také je to především starost o prostředí, ve kterém budou vyrůstat naše děti. Opravdu jim chceme zanechat zdravotní problémy, které souvisí se znečištěnými moři a odpadky v lesích?
Je to především o přístupu
Například můžeme do zdravého životního stylu zahrnout také i nákup potravin. Například podporou eko zemědělců a bio potravin od farmářů přispíváte také k nějakému budoucímu standardu potravin, ale také i ke zdravějšímu životnímu prostředí a potravinám bez chemikálií. Často můžeme vidět, že některé potraviny se sice tváří jako zdravé, ale obsahují spoustu zdraví škodlivých látek, kterým je zkrátka lepší se vyhnout – často jsme tak rozčarováni, když celý život jíme chemické potraviny a poté zkusíme ničím neříznuté klobásky nebo chleba, naprosto odlišná chuť.
Zdraví začíná u dětí
Často jsou to právě naši potomci, kvůli kterým podnikáme všechny tyto ztřeštěnosti za zdravím. Jíme více zeleniny a ovoce, snažíme se být aktivní a sportovat. Často ale stejně skončíme u toho, že dítěti povolíme sladkosti, které naprosto křičí slovem „chemikálie“.